<–Powrót do galerii

 

SZKŁO  SATYNOWE 

Szkło satynowe cechuje matowa, jednolita powierzchnia. Satynowanie można wykonać na większości rodzajów szkła np. barwionych w masie, lakierowanych, lustrzanych niezależnie od jego grubości. Efekt satyny uzyskuje się poprzez trawienie szkła kwasem. Szkło takie jest bardziej przezierne od szkła piaskowanego ale łatwiejsze do utrzymania w czystości (nie „palcuje” się tak jak szkło piaskowane). Stosuje się je raczej wewnątrz budynków. Podlega wszystkim typom obróbki.

Dostępne kolory i grubości szkła satynowego:

– satyna bezbarwna (biała) – 4, 5, 6, 8, 10, 12 mm

– satyna bezbarwna – extra biała – na szkle optiwhite – 4,6,8,10 mm

– satyna brąz – 4, 6 mm

– satyna grafit – 4 mm

– satyna niebieska 4 mm

– satyna zielona 4 mm

 

Zastosowanie:

drzwi szklane, kabiny prysznicowe, ściany i zabudowy szklane
balustrady, podłogi, schody
meble, półki, wszelkie szklane elementy wyposażenia wnętrz

 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty szkła w naszym sklepie,

https://szklarski.market

 

 

 

 

 

 

SZKŁO   PIASKOWANE   tzw Matówka

Efekt piaskowania uzyskujemy poprzez uderzanie drobinek materiału ściernego o powierzchnię szkła pod ciśnieniem. Rezultatem tego procesu jest powstanie szkła matowego, lekko przeziernego. Przy użyciu tej metody można poddawać matowieniu duże powierzchnie szkła, a także wykonywać różnorodne wzory czy napisy. Stopień przezierności szkła zależy od rodzaju użytego ścierniwa oraz mocy jego strumienia. Szkło piaskowane po zabezpieczeniu chemicznym staje się bardziej praktyczne w użytkowaniu, a dodatkowo otrzymuje efekt zbliżony do szkła satynowego. Stosuje się je raczej wewnątrz budynków. Procesowi piaskowania można poddać każdy rodzaj szkła. Jeśli poddamy temu procesowi szkło satynowane uzyskamy na nim wzmocnienie wzoru i efekt dwupłaszczyznowości. Szkło piaskowane  podlega wszystkim typom obróbki.

Szkło dostępne jest w grubości : 2mm ,3mm , 4mm, 5mm, 6mm, 8mm,10mm, 12 mm

 

Zastosowanie:

drzwi szklane, kabiny prysznicowe,

balustrady, podłogi, schody

meble, półki, wszelkie szklane elementy wyposażenia wnętrz, lustra

 

zdjecie nr 2 piaskowane

 

 

 

 

 

 

 

Lacomat

Szkło matowe lacomat składa się z tafli przezroczystego szkła Float pokrytej z jednej strony lakierem wysokiej jakości. Lakier jest nakładany na specjalnie wyselekcjonowane, duże tafle szkła w sposób zapewniający regularną i gładką warstwę. Powierzchnia szkła jest specjalnie zaimpregnowana w celu zapewnienia optymalnego przylegania lakieru. Lacomat jest neutralnym, matowanym i przezroczystym szkłem podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem.

Szkło dostępne jest w grubości : 4mm

Zastosowanie:

kuchnie, łazienki, meble, półki, szafy, drzwi

 

zdjecie nr 3lacomat