<–Powrót do galerii

 

SZKŁO KOMINKOWE ( ŻAROODPORNE )

Szkło kominkowe stosowane jest jako wypełnienie drzwiczek w kominkach, w których pali się drewnem lub węglem oraz w piecykach na prąd. Jest to szkło specjalne o odporności na temperaturę do 700 stopni Celsjusza lecz jego wytrzymałość na narażenia mechaniczne nie jest wysoka. Kolor szkła kominkowego jest lekko brązowy.
Dostępne grubości: 4mm

Zastosowanie:  do kominków oraz piekarników

 

 

SZKŁO ZBROJONE tzw Zbrojak

Szkło zbrojone jest rodzajem szkła bezpiecznego o lekko zmąconym zabarwieniu, które w przypadku pęknięcia nie rozsypuje się na drobne kawałki. Wszystko dzięki temu, że posiada wewnątrz zatopioną stalową siatkę. Siatka zbrojenia wykonana jest ze stalowego drutu, który zwiększa wytrzymałość szkła. Dzięki temu szkło zbrojone nadaje się także do przeszkleń dachów i świetlików, może utrzymać obciążenie spowodowane wiatrem, deszczem lub śniegiem. Szkło zbrojone posiada właściwości szkła ognioodpornego i antywłamaniowego. Szkło zbrojone występuje również w wersji polerowanej jako szkło całkowicie przejrzyste. Coraz częściej jest inspiracją dla projektantów dzięki czemu znajduje zastosowanie jako ciekawy element aranżacji wnętrz. Podlega pełnej gamie obróbki z wyłączeniem hartowania i gięcia. Stosowane zarówno wewnątrz jaki i na zewnątrz budynków.

Szkło zbrojone występuje w gr 6 mm oraz w kolorach brąz , biały i miodowy.

 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty szkła w naszym sklepie,

https://szklarski.market

 

SZKŁO CRASH (LODOWE, TŁUCZONE)

Jest szkłem wielowarstwowym, składającym się z trzech tafli szyb zlaminowanych ze sobą, z których środkowa poddana została procesowi hartowania i później spękania. Zlaminowane zewnętrzne tafle szyb float utrzymują stabilność zestawu tafli szkła wielowarstwowego.
Szkło tłuczone stosowane jest jako element aranżacji wnętrz spełniając funkcje dekoracyjne. Powierzchnia szkła tłuczonego jest łatwa do utrzymania w czystości.
Funkcja dekoracyjna może być jeszcze dodatkowo podkreślona przez zastosowanie barwionego szkła zewnętrznego lub folii. Podlega pełnej gamie obróbki. Stosowane zarówno wewnątrz jaki i na zewnątrz budynków.

Zastosowanie:

  • Stoły, blaty, ściany, półki, meble

 

szkło crash

 

 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty szkła w naszym sklepie,

https://szklarski.market

 

SZKŁO ZESPOLONE

Szkło zespolone składa się co najmniej z dwóch szyb oddzielonych elementem dystansowym na całym obwodzie, połączonych ze sobą z zastosowaniem różnych procesów uszczelniania obrzeży. Hermetycznie uszczelnionymi przestrzeniami między szybami zawierającymi pochłaniacz wilgoci, powietrze lub inne gazy.

Zastosowanie:

  • budownictwo
  • ochrona przed utratą ciepła lub nadmiernym nagrzewaniem
  • ochrona przed hałasem

 

 

SZKŁO ANTYREFLEKSYJNE

Zaletą szkła antyrefleksyjnego jest załamanie światła zarówno wchodzącego i wychodzącego w taki sposób, że nie daje refleksów czyli odbicia bez względu na to pod jakim kątem na nie patrzymy. Dzięki tym właściwościom jest często używane do oprawy obrazów. Poza szlifowaniem, tępieniem i wierceniem nie podlega innej obróbce. Dostępne w grubości 2mm.

 

SZKŁO REFLEKSYJNE

Jest to szkło bezbarwne lub barwione w masie, pokryte warstwą twardych tlenków metali. Jest poddawane obróbce polegającej na napyleniu specjalnej selektywnej powłoki, która przepuszcza światło, ale posiada duży współczynnik odbicia promieniowania podczerwonego. Zastosowanie takiego szkła latem zabezpiecza pomieszczenia przed nagrzaniem, zimą ogranicza wypromieniowanie ciepła z wnętrza pomieszczenia oraz. Oprócz tego szkło refleksyjne zapewnia optymalną ilość dziennego światła. Stosowane jest również w celu osiągnięcia prywatności. Jego podobieństwem jest lustro fenickie. Przez możliwość naniesienia warstwy refleksyjnej o różnej barwie – daje ciekawe efekty architektoniczne na elewacjach budynków. Podlega pełnej gamie obróbki. Stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
Dostępne grubości: 4, 6, 8, 10 mm

Zastosowanie:

  • drzwi, ściany, elementy dekoracyjne

 

SZKŁO HARTOWANE (ESG)

Hartowanie szkła polega na nagrzaniu szkła do temp. 620–680 °C i oziębieniu go w strumieniu sprężonego powietrza. W efekcie czego szkło hartowane jest szkłem bezpiecznym o wytrzymałości na naprężenia mechaniczne i termiczne wyższej niż szkło niehartowane. Szkło hartowane nie jest szkłem antywłamaniowym. Staje się nim dopiero po poddaniu go procesowi laminowania. Główne zalety szkła hartowanego:
– jest szkłem bezpiecznym, po stłuczeniu rozpada się na drobne kawałki a nie na igły
eliminując ryzyko skaleczenia
– zwiększona wytrzymałość mechaniczna (możliwość mocowania punktowego)
– podwyższona wytrzymałość na nagłe zmiany temperatury
Normą szkła hartowanego są delikatne nierówności płaszczyzny i drobne skazy.
Wszelkie typy obróbki należy wykonać przed procesem hartowania. Szkło hartowane nie poddaje się docinaniu, tępieniu, szlifowaniu, przewiercaniu itp.

Zastosowanie:

  • Kabiny prysznicowe, drzwi szklane
  • balustrady szklane, schody szklane
  • ściany i zabudowy szklane
  • zadaszenia, przegrody balkonowe
  • elementy wyposażenia wnętrz

Gorąco zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty szkła w naszym sklepie,

https://szklarski.market

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *